Wygodne aplikacje do kontroli wydatków

Racjonalne gospodarowanie pieniędzmi pozwala uchronić przed kłopotami finansowymi i wpadnięciem w spiralę długów. Jednak kontrola wydatków nie jest taka prosta. Często zapominamy wpisywać wszystkie koszta i zakupy do domowego budżetu. Wiele osób również, nie wie jak się za to zabrać. Na szczęście z pomocą przychodzi technika. Na rynku nie brakuje aplikacji do planowania wydatków, a także ich kontrolowania. Narzędzia te działają na urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Dzięki temu zawsze można mieć je przy sobie i na bieżąco tworzyć zestawienia wydatków.

Planowanie wydatków z Kontomierzem

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do kontroli wydatków jest Kontomierz. Narzędzie to pozwala na analizowanie wszystkich przychodów oraz opłat. Program można zsynchronizować z posiadanym rachunkiem bankowym. Istotną funkcją jest również otrzymywanie rekomendacji produktów oszczędnościowych, które zachęcają do odkładania. Wydatki w Kontomierzy można przeglądać w ujęciu miesięcznym, a także w kategoriach, które samodzielnie się stworzy np. dom, dzieci, rozrywka itp.

MyMoneyTracker do planowania wydatków

Jeśli chce się nie tylko kontrolować, ale i planować wydatki, warto na smartfona ściągnąć aplikacje MyMoneyTracker. Umożliwia ona zarówno nadzorować przychody i ponoszone na co dzień koszty, ale i planować, ile pieniędzy chce się wydać na poszczególne kategorie. Narzędzie pozwala na ustalanie limitu wydatków na konkretny cel i ułatwia trzymanie się w wyznaczonym limicie. Ta aplikacja do planowania wydatków przypomina również o zbliżających się terminach płatności np. rachunków za prąd, gaz czy rat kredytu.
Planowanie wydatków będzie też możliwe z pomocą aplikacji Moje Finanse. Jest to narzędzie proste w obsłudze i intuicyjne. Zapewnia ono swoim użytkownikom ciekawe funkcjonalności takie jak np. samodzielne organizowanie domowego budżetu, notowanie swoich przychodów i wydatków, obsługiwanie kont, ustawienie przypomnień o stałych opłatach. Warta wykorzystania jest także opcja do planowana różnych operacji finansowych, dzięki czemu wiemy, ile przeznaczyć na konkretny cel.

Kiedy warto korzystać z aplikacji finansowych?

Aplikacje do kontroli wydatków i ich planowania to narzędzia idealne dla każdego, kto chce trzymać ręka na pulsie w zakresie swoich finansów. Oprócz tych wymienionych dostępnych jest jeszcze szereg innych narzędzi ułatwiających czuwanie nad domowym budżetem. Trzeba jednak pamiętać, że aby przynosiły one faktycznie wymierne korzyści i pomagały w oszczędzaniu, trzeba być systematycznym, regularnym i przestrzegać ich zaleceń.

Rozwiązania takie ą szczególnie przydatne, jeśli masz do spłacenia raty kredytu, lub też planujesz oszczędzać na wkład własny.

 

Secured By miniOrange