O kredytach bankowych dla osób fizycznych

Czasem każdemu z nas brakuje pieniędzy na zakup niezbędnych rzeczy. Najprostszym, a zarazem najbardziej bezpiecznym sposobem na ich zdobycie jest kredyt w banku. Z jakich rodzajów kredytów możemy skorzystać?

Kredyty konsumpcyjne

Kredyt konsumpcyjny może zostać przyznany wszystkim osobom, które osiągają stałe dochody. Dochody te wcale też nie muszą być wysokie. Wszystkie banki udzielają kredytów konsumpcyjnych nie tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę, ale także tym, które otrzymują rentę lub emeryturę. W niektórych bankach taki kredyt mogą otrzymać także osoby, które są zatrudnione na umowę o dzieło lub umowę zlecenia.  W tym ostatnim przypadku oraz w przypadku niskich dochodów, bank raczej nie udzieli kredytu na wysoką kwotę. Zależnie od warunków kredytowania oraz naszej zdolności kredytowej, banki stosują różne metody zabezpieczenia kredytu konsumpcyjnego, więcej na ten temat, znajdziesz w tym artykule.

Kredyt konsumpcyjny może mieć formę gotówkową lub bezgotówkową. Jeśli chcesz wiedzieć na temat kredytów gotówkowych sprawdź ten artykuł. Zobacz również jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.

Kredyt odnawialny

Mogą z niego skorzystać osoby, które w danym banku posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jest jednak jeden warunek: od jego założenia musi upłynąć co najmniej trzy miesiące. Jaki limit zostanie nam przez bank przyznany uzależnione jest od wysokości naszych zarobków. Najczęściej można otrzymać limit od jednokrotności do trzykrotności miesięcznych zarobków. Kredyt odnawialny ma niższe oprocentowanie od konsumpcyjnego. Do tego odsetki są przez bank naliczane tylko od tej kwoty pieniędzy, którą wykorzystamy. Musi zostać spłacony w całości w ciągu dwunastu miesięcy. Więcej na ten temat, znajdziesz w artykule – Czym jest kredyt odnawialny.

Kredyt na karcie kredytowej

Może zostać wydana osobom o stałych dochodach. Za wydanie karty po raz pierwszy banki z reguły nie pobierają żadnych opłat. Limit, który otrzymamy zależy od wysokości naszych dochodów. W przypadku wysokiego limitu przyznawanego jednemu z małżonków, drugi z nich musi wyrazić na to swoją zgodę. W przypadku kredytu na karcie kredytowej mamy do czynienia z tak zwanym okresem bezodsetkowym. Oddając dług w tym czasie, bank nie naliczy nam odsetek. Okres ten w większości banków wynosi pięćdziesiąt dni. Ale bank nie nalicza odsetek tylko za transakcje bezgotówkowe. Nie warto więc korzystać z karty kredytowej, aby wypłacić pieniądze z bankomatu.

Secured By miniOrange