Kredyty 0% – jak bank może na tym zarobić

Nie tylko firmy pozabankowe oferują pożyczki bez oprocentowania. By walczyć z konkurencją parabanków, banki próbują zachęcić klientów do zaciągnięcia kredytu z zerowym oprocentowaniem lub zrobienia zakupów na raty 0%.  Czy jednak taka oferta jest rzeczywiście darmowa? A jeśli tak, to jaki jest interes banku w pożyczaniu pieniędzy za darmo? Odpowiedź na te, oraz inne pytania znajduje się w poniższym filmie.

Zazwyczaj ofertę kredytu 0% można znaleźć w sklepach oferujących sprzedaż produktów na raty. Oczywiście, trzeba pamiętać, że to nie sklep udzieli nam pożyczki, tylko bank z którym współpracuje. Zanim jednak zdecydujemy się na taką ofertę, warto również sprawdzić od czego zależy całkowity koszt kredytu. Dlaczego bankom się to opłaca?

 

Jak widać, bank udzielając kredytów zero procent lub umożliwiają zakupy na raty 0% mają z tego wiele korzyści nie koniecznie bezpośrednio związanych z finansami. Przy obecnej konkurencji na rynku finansowym, każdy nowy klient, który zacznie regularnie korzystać z usług danego banku jest na ważny. A co to oznacza dla klientów? Mogą korzystać coraz korzystniejszych ofert kredytowych. Warto również zobaczyć od czego zależy oprocentowanie kredytu gotówkowego.

Secured By miniOrange