Jak działa oferta bankowa – kredyt 0 procent?

Kredyt 0 procent to coraz popularniejszy produkt finansowy, który do swojej oferty wprowadza wiele banków. Jego główną zaletą jest to, że jest on bezpłatny. Co to oznacza? Zazwyczaj to, że do banku trzeba zwrócić tylko tyle, ile się pożyczyło. Do kapitału niedoliczane są odsetki, prowizje i inne dodatkowe opłaty. Jednak czy zawsze tak działa kredyt 0 procent?

Dla kogo jest kredyt 0 procent?

Kredyt 0 procent to bardzo atrakcyjna oferta, niestety nie każdy może z niej skorzystać. Banki proponują ją jedynie nowym klientom, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z tej formy wsparcia. Ma to zachęcić ich do skorzystania i wypróbowania oferty banku. Należy pamiętać, że ten warunek jest tylko tym dodatkowym, które stawia bank. Oprócz niego przy kredycie bankowym 0 procent trzeba spełnić pozostałe wymagania stawiane przy standardowych kredytach, czyli m.in. przejść weryfikację zdolności kredytowej i historii zadłużenia.

Sprawdź, najważniejsze informacje dotyczące oprocentowania kredytu gotówkowego.

Na czym polega kredyt 0 procent?

Większość ofert kredyty z 0% polega na zwolnieniu kredytobiorcy ze wszystkich kosztów dodatkowych. Oznacza to, że do banku zwraca się jedynie pożyczoną sumę. Nie dodaje się do niej odsetek, oprocentowania, prowizji, opłat administracyjnych czy manipulacyjnych itp. Informacją, że do kredytu nie są doliczane żadne koszty, jest RRSO wynoszące 0%. Dla przypomnienia RRSO jest Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania i mówi właśnie o całki Tym koszcie pożyczki/kredytu. RRSO musi być obowiązkowo podane w umowie kredytowej, ale banki też często podają ten wskaźnik już na etapie prezentowania oferty.

Zobacz, jak banki zarabiają na ofercie kredytów 0%.

Kredyt 0 procent, ale wcale nie za darmo

Kredyt 0 procent wcale jednak nie musi być za darmo. W ofertach banków można też znaleźć kredyt z 0% RSO. Taka oferta nie oznacza bezpłatnego kredytu, a także tego, że nie zostaną do niego doliczone żadne dodatkowe opłaty. RSO na wysokości 0% oznacza jedynie, że do rat nie będzie doliczane oprocentowanie – wszystkie inne opłaty mogą być dodawane. Co ważne, wysokość kosztów pozaodsetkowych może być o wiele wyższa niż same odsetki. W takich wypadkach kredyt 0 procent RSO jest niekorzystny i bardzo drogi. Należy więc zwracać uwagę na to, jaką formę darmowego kredytu się zaciąga. Zanim więc skorzystasz z takiej oferty, sprawdź jaki jest całkowity koszt kredytu.

Gdzie szukać kredytu 0%?

W znalezieniu bezpłatnego kredytu pomogą kalkulatory kredytów bankowych i pozabankowych. Gromadzą one aktualne oferty produktów finansowych niemal wszystkich instytucji pożyczkowych działających na terenie Polski. Ranking wskaże nie tylko dostępne oferty, ale także ich warunki finansowe oraz kryteria, jakie należy spełnić, aby otrzymać wsparcie finansowe. Z rankingu można również bezpośrednio przejść do wniosku kredytowego i złożyć go online w ciągu kilku minut.

Secured By miniOrange