Kredyt na samochód – co wybrać?

Zakup samochodu wiąże się z dużym wydatkiem, na który rzadko możemy sobie pozwolić z niskiej pensji. Jednak z pomocą przychodzą kredyty, dzięki którym możemy kupić wymarzone auto. Jaki kredyt na samochód wybrać i na co zwrócić uwagę?

kredyt na samochód

Jaki kredyt na samochód?

Rodzaj kredytu jest zależny od ceny wybranego przez nas auta. Jeżeli planujemy zakup używanego samochodu, w cenie nie przekraczającej kilkunastu tysięcy złotych, to warto rozważyć pożyczkę. Taką ilość pieniędzy możemy pożyczyć w banku, ale również w instytucjach pozabankowych, np. przez internet. Plusem jest szybkość jej uzyskania. Niektóre instytucje obiecują pieniądze na koncie po 15 minutach od złożenia wniosku. Minusem tej opcji jest dość duże oprocentowanie oraz krótki okres spłaty zadłużenia. Z reguły wynosi kilkanaście miesięcy.

Jeśli cena naszego nowego nabytku sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych, to powinniśmy rozważyć kredyt gotówkowy. Udzielają go głównie banki. Decydując się na taki produkt możesz się starać o wyższą kwotę. Dodatkową zaletą kredytu jest mniejsze oprocentowanie, niż w przypadku pożyczek. Ratę kredytu możemy dobrać do swoich możliwości finansowych, a okres spłaty sięga do nawet dziesięciu lat. Jednak ten sposób wymaga załatwienia dużej ilości formalności.

Niektóre banki oferują kredyty celowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to pieniądze pożyczone na konkretny cel, np. samochód, komputer czy aparat. Kredyt na samochód ma niższe oprocentowanie niż typowy kredyt gotówkowy, ponieważ w razie niepłacenia, bank ma zabezpieczenie w postaci auta, które może sprzedać. Jednak w tym przypadku pieniądze, które pożyczamy, muszą być przeznaczone jedynie na wyznaczony cel.

Te metody są najczęściej wybierane przez osoby, które chcą kupić samochód. Jednak przed wybraniem banku, bądź instytucji, warto porównać oferty różnych firm. Pomocny będzie kalkulator kredytowy, który w prostu sposób porówna za nas wszystkie, dostępne na rynku oferty.

Dodaj komentarz

Secured By miniOrange