Leasing samochodowy jest to forma kredytu samochodowego. Jest to umowa zawarta między podmiotem finansującym – leasingodawcą, a użytkownikiem – leasingobiorcą. W ramach umowy leasingodawca wydzierżawia leasingobiorcy samochód. Z kolei osoba korzystająca z pojazdu zobowiązuje się do płacenia określonej kwoty w postaci rat leasingowych. Z tego produktu mogą skorzystać zarówno firmy jak i osoby fizyczne.
Leasing samochodu
Leasing cieszy się sporym uznaniem, zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Do plusów oferty można zaliczyć to, że użytkownik ma prawo do ulg podatkowych. W tym wypadku, w przeciwieństwie do kredytu na samochód, istnieje możliwość wpisania rat leasingu w koszt działalności gospodarczej. Co więcej w przypadku leasingu operacyjnego istnieje możliwość odpisania podatku VAT w wysokości 60 procent. Jednak kwota odliczenia nie może przekraczać 6000 złotych. Dzięki temu zyskamy dodatkowe pieniądze. Plusem jest również to, że nie musimy jednorazowo wykładać dużych środków finansowych, jak w przypadku zakupu samochodu za gotówkę. Leasing jest tańszy od kredytu samochodowego.
Zobacz, jaki kredyt wybrać na zakup samochodu.
Firmy Leasingowe
Firmy leasingowe nie są tak restrykcyjne przy ocenie zdolności kredytowej, jak banki przy ocenie zdolności kredytowej. Dodatkowo użytkownik jest zwolniony z podatku PCC i akcyzy samochodowej, które musi zapłacić w przypadku kupienia samochodu jednorazową wpłatą. Największym plusem leasingu samochodowego jest niewielki koszt. Jest on mniejszy od kredytów gotówkowych, jak i samochodowych. Jednak pełnoprawnymi właścicielami auta, stajemy się dopiero, gdy spłacimy wszystkie raty leasingowe.Właśnie dlatego najpopularniejszy kredyt na samochód to właśnie leasing.
Jak wybrać leasing samochodowy
Podczas wyboru leasingodawcy warto porównać oferty różnych przedsiębiorstw. Pomocą okaże się kalkulator kredytowy, który porówna za nas oferty leasingowe wszystkich dostępnych na rynku firm. Dzięki temu możemy wybrać najlepszą ofertę.