Czy środki z kredytu samochodowego można przeznaczyć na zakup używanego auta?

Liczba posiadaczy samochodów osobowych w naszym kraju stale rośnie. Przybywa też osób, które zakup samochodu finansują ze środków pochodzących z kredytu samochodowego. Jest to rozwiązanie korzystne także dla tych osób, które zamierzają kupić auto używane.

Jak wybrać dobry kredyt?

Jeśli za pieniądze z kredytu samochodowego zamierzamy kupić pojazd używany, to powinniśmy porównać oferty nie kilku, ale wszystkich banków, które działają na terenie naszego kraju. Dokonując porównania pierwszą kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, jest wysokość oprocentowania. Dodatkowo porównajmy, ile rat będziemy musieli wpłacić w różnych bankach oraz na fakt, czy bank wymaga spełnienia dodatkowych wymogów. W niektórych bankach nie jest możliwe uzyskanie kredytu bez posiadania wkładu własnego. Dlaczego? Otóż nie wszystkie banki chcą udzielać kredytów, które w stu procentach pokryją koszt zakupu używanego samochodu. Dlatego tak ważne jest porównywanie propozycji, jak największej ilości banków. W ten sposób uda nam się znaleźć ofertę, która zapewni nam idealne wsparcie finansowe. Poszczególne oferty najszybciej porównamy korzystając z dostępnych w Internecie porównywarek kredytów.

Sprawdź również, czym jest leasing samochodowy.

Jakie zabezpieczenia oczekują banki?

W zdecydowanej większości banków zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest nabyty przez kredytobiorcę samochód. Chodzi tutaj o przewłaszczenie mienia, w tym przypadku przewłaszczenie samochodu. Ten rodzaj zabezpieczenia jest stosowany przez banki nie tylko w przypadku udzielania kredytu na zakup nowego pojazdu, ale także na zakup używanego samochodu. Zasada przewłaszczenia mienia obowiązuje nie tylko w przypadku kredytów bankowych, ale także w przypadku pożyczek, których udzielają osoby prywatne. W chwili obecnej możemy znaleźć mnóstwo stron internetowych, na których prywatni pożyczkodawcy zamieszczają ogłoszenia o udzielaniu pożyczek na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Zakup używanego samochodu wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż zakup nowego auta wprost z salonu, a banki chętnie udzielają kredytów na ich zakup.

Secured By miniOrange