Potrzebuję kredytu — sprawdź RRSO?

Twoja sytuacja finansowa wymaga zaciągnięcia kredytu i zastanawiasz się nad tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Jesteś jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie. Dobierz kredyt do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętaj, że jednym z głównych kryteriów jest jego RRSO.

RRSO

Kiedy szuka się kredytu, na pewno warto zwrócić uwagę na to, jak przedstawia się oprocentowanie kredytu. Co za tym idzie, warto zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Jeśli chodzi o szczegóły, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyraża procentowy stosunek kosztu kredytu wobec przyznanych nam pieniędzy. Powiedzmy, że interesuje nas 10 000 zł. Jeżeli koszta kredytu wyniosą 1000 zł, RRSO będzie równe 10% (1000/10000 x 100%).

Zobacz również ile wynoszą całkowite koszta kredytu gotówkowego.

RRSO a oprocentowanie nominalne

Warto jeszcze porównać sobie RRSO i oprocentowanie nominalne. Być może nie wszyscy wiedzą, ale istnieje coś takiego, jak oprocentowanie nominalne. Można nawet powiedzieć, że banki z premedytacją wykorzystują ten fakt (reklamy).
W informacji o RRSO, firma uwzględnia niemal wszystkie opłaty związane z udzieleniem kredytu. Częścią Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania jest choćby marża czy stawka referencyjna.

Co można powiedzieć na temat oprocentowanie nominalnego? Oprocentowanie Nominalne pokazuje stopę oprocentowania, wedle której nalicza się odsetki od kapitału. Oprocentowanie Nominalne podawane jest w skali roku.

Tematy, które dotyczą oprocentowania kredytu są dla wielu osób bardzo skomplikowane. Na szczęście szukając odpowiedniego kredytu dla siebie nie musisz sam wszystkiego obliczać. W tym celu zostały stworzone specjalne kalkulatory kredytowe, dzięki którym dowiesz się dokładnie jakie są całkowite koszta kredytu oraz ile będzie wynosić rata kredytowa, zależnie od jego oprocentowania.

Secured By miniOrange