Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Wiadomo nie od dziś, że na polskim rynku działa wiele instytucji bankowych posiadających zróżnicowane oferty kredytowe. Do najpopularniejszych ofert zaliczają się kredyty gotówkowe, które można przeznaczać na dowolne cele. Zwykle obejmują one niewielkie kwoty i są łatwe do otrzymania. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu konkretnego zobowiązania, warto porównać oferty różnych banków po to, aby wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.

Często klienci zainteresowani pożyczaniem pieniędzy od banku, zwracają uwagę wyłącznie na oprocentowanie kredytu. Należy jednak pamiętać, że na koszt kredytu gotówkowego składają się również inne opłaty i produkty dodatkowe, których wykupienie może być obowiązkowe. Do ich grona zalicza się prowizję, ubezpieczenia, koszty konta bankowego, itp. To właśnie dlatego warto dokonać dokładnej analizy kredytu i jego warunków, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Kredyty 0% lub bez prowizji

Z pewnością praktycznie każdy spotkał się z reklamami kredytów informującymi o zerowej prowizji. Trzeba uważać na takie pułapki.  Może się bowiem okazać, że owszem bank nie pobiera prowizji, ale w zamian za to nalicza znacznie wyższe oprocentowanie w porównaniu z przeciętnymi kredytami. Z drugiej strony oferty 0% mogą rzeczywiście obejmować zerowe oprocentowanie, ale w zamian za to prowizja będzie bardzo wysoka. Zasada jest bardzo prosta – bank musi jakoś zarobić na kredycie i nie ma w tym niczego dziwnego. Dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokładnie zapoznać się najważniejszymi informacjami dotyczącymi oprocentowania kredytu gotówkowego.

Ubezpieczenie kredytu

Poszukując oferty obejmującej najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, warto zwrócić uwagę na jego ubezpieczenie i na to czy jego koszt nie będzie w znacznym stopniu wpływać na całkowity koszt zaciąganego zobowiązania. Jeśli cena nie jest wysoka, wówczas warto pomyśleć o takim produkcie, który zabezpiecza bliskich na wypadek śmierci kredytobiorcy lub chroni jego budżet w przypadku utraty przez niego pracy. Dodatkowo bardzo często banki oferują korzystniejsze oprocentowanie lub niższą prowizję dla klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z ubezpieczenia. Dobrze jest więc przyjrzeć się ofercie i przeanalizować czy opłaca się wziąć taki produkt ubezpieczeniowy.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy – jak porównywać oferty banków?

Istnieje wiele metod porównywania kredytów gotówkowych. Można samodzielnie sprawdzać oferty banków albo korzystać z pomocy doradców finansowych. Dobrym pomysłem jest korzystanie z kalkulatorów kredytowych, rankingów kredytowych i porównywarek, które są na bieżąco aktualizowane i biorą pod uwagę RRSO czyli parametr uwzględniający wszystkie koszty kredytu. Im jest on niższy, tym bardziej opłacalna jest dana oferta. Na szczęście nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem takich praktycznych narzędzi internetowych.

Secured By miniOrange