RRSO – co warto o nim wiedzieć

Kredyt gotówkowy jest rozwiązaniem, które może pomóc w realizacji wielu celów. Warto jednak,  przed podjęciem decyzji, dobrze rozejrzeć się w ofertach banków. Jednym z głównych czynników, które warto sprawdzić jest RRSO.  Czym dokładnie jest RRSO i od czego zależy jego wysokość, tego dowiesz się w tym artykule.

RRSO

Okres kredytowania ma znaczenie

Długi okres kredytowania może skusić kredytobiorcę niskimi ratami miesięcznymi. Niestety takie rozwiązanie posiada również duży minus. Im dłuższy czas kredytowania, tym wyższy jest koszt kredytu. Dzięki dłuższemu okresowi kredytowania można otrzymać większą ilość gotówki. Krótszy okres kredytowania przeznaczony jest dla osób, które są w stanie udźwignąć większą ratę miesięczną. Jeśli chcesz wiedzieć jak wysoką ratę kredytu będziesz mógł zapłacić, najlepiej w tym celu sprawdzić kalkulator zdolności kredytowej online.

Czy RRSO ma znaczenie?

RRSO jest skrótem, który pojawia się we wszystkich ofertach kredytów. Co on oznacza, i czy ma znaczenie dla kredytobiorcy?

Jest to skrót od rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, czyli jest to całość kosztów jakie poniesie kredytobiorca. W skład RRSO wchodzi oprocentowanie, ubezpieczenie kredytu (sprawdź również kiedy i jakie ubezpieczenie kredytu warto posiadać), prowizja banku, czy inne opłaty, które klient będzie spłacał w miesięcznych ratach. Znając rzeczywista roczna stopę oprocentowania możemy bez większych trudności porównać oferty różnych banków. Internetowy kalkulator RRSO w kilka chwil jest w stanie porównać oferty banków.

Jakie czynniki mają wpływ na koszt kredytu

Poznanie RRSO jest pierwszym krokiem w ustaleni, czy kredyt gotówkowy jest atrakcyjny. Jednak nie tylko ten parametr ma znaczenie. Warto skupić się również na dodatkowych informacjach, przed podpisaniem umowy kredytowej. Sprawdź również czym różni się RRSO od oprocentowania nominalnego.

Ważna jest również elastyczność banku w podejściu do nieprzewidzianych sytuacji. Wakacje kredytowe, które mogą okazać się niezbędne w trudnej sytuacji, czy wprost przeciwnie, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu również ma znaczenie. Warto zwrócić uwagę, czy bank elastycznie podchodzi do takich sytuacji, czy każda nie przewidziana sytuacja wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Secured By miniOrange