Promocje bankowe – sierpień 2019

W dzisiejszych czasach wśród banków panuje olbrzymia konkurencja. Klienci są kapryśni i chcą otrzymać jak najlepsze warunki, jeśli chodzi o inwestycje czy otwarcie konta. Promocje bankowe są organizowane cyklicznie i są najczęściej odpowiedzią na obecną sytuację, która ma miejsce na rynku finansowym. Bank musi też patrzeć na opłacalność swoich działań. Dlatego klienci mają czasami prawdziwi ból głowy, na który się zdecydować.

Promocja bankowa przy założeniu konta

Banki coraz częściej oferują darmowe konta bankowe. Oczywiście, by je otrzymać trzeba spełnić kilka warunków. Do konta zazwyczaj ludzie biorą również kartę, którą trzeba wykonać kilka operacji w miesiącu, aby konto było w pełni darmowe. Niektóre banki wymagają, aby określona kwota pieniędzy wpływała na to konto. Trzeba zdać sobie sprawę, że w obecnych czasach klient ma naprawdę duży wybór lokacji swoich środków. Doszły również krypto waluty, które są coraz popularniejsze. Banki muszą się mocno natrudzić, aby utrzymać starych klientów i pozyskać nowych.

Zobacz, jakie są zasady kredytów konsumenckiego.

Oprocentowanie lokat i kredytów

Niestety klienci, którzy pamiętają jeszcze 15-20 lat temu wysokie oprocentowania na lokatach muszą obecnie o nich zapomnieć. Teraz dobrym oprocentowaniem w skali roku jest 2-3 procent. Dlatego ludzie, którzy nie boją się inwestować kapitału bardzo często rezygnują z tego rodzaju inwestycji, ponieważ w skali roku stopa zwrotu jest niezadowalająca. Bardzo często pojawiają się teraz lokaty łączone, które część kapitału inwestują w akcje. Wtedy zysk może być wyższy, ale bank nie daje żadnej gwarancji na to. Ludzie, którzy nie znają się na tego typu praktykach rzadko kiedy postanowią zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze. Cześć ludzi wciąż trzyma pieniądze w domu i ani myśli się z nimi rozstawać. Ten sposób jest całkowicie nieopłacalny i ryzykowny w przypadku włamania.

Decydując się na zaciągniecie kredytu gotówkowego, również warto sprawdzić co przygotowały banki dla klientów. Nie zawsze zaciąganie pożyczki w banku, w którym posiadasz konto jest najlepszą opcją. Przejrzyj oferty innych banków i wybierz najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie.

Pieniądze i gadżety – jak się promują banki

Choć trudno w to uwierzyć, jednak tak jest. Coraz więcej banków przygotowuje specjalne oferty promocyjne, w których oferują klientowi pieniądze lub gadżety np. za założenie konta, lub wzięcie karty kredytowej. Oczywiście należy spełnić wymagane przez bank konkretne warunki. Co ostatnio oferują banki?

Na przykład bank Citi Handlowym oferuje 400 zł a zakupy w sklepie internetowym Xiaomi, przy wzięciu darmowej karty kredytowej Citi Simplicity. Citibank oferuje premię nawet do 1200 zł za promowanie konta Citi Priority. By otrzymać taką kwotę, należy znaleźć 4 klientów ( za jednego dostaniesz 300 zł premium), którzy będą chcieli założyć konto i spełnią warunki banku. Bank Santander zaś proponuje płać kartą kredytowa a my zwrócimy część kosztów. Oferta dotyczy karty kredytowej 1|2|3, którą zapłacisz w obiektach sportowych, za zajęcia rekreacyjne, zakup odzieży i obuwia, oraz posiłki w restauracjach i fast foodach. Możesz otrzymać nawet 760 zł zwrotu kosztów w ciągu roku.

Jak widać banki wymyślają coraz to nowsze promocje by przyciągnąć do siebie nowych klientów, oraz namówić obecnych na nowe produkty bankowe. A czy Ty dasz się skusić?

Secured By miniOrange