Potrzebuję kredytu — co wybrać?

Twoja sytuacja finansowa wymaga zaciągnięcia kredytu i zastanawiasz się nad tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Jesteś jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie. Kredyt musi być dostosowany do Twoich potrzeb (musisz prawidłowo określić swoje możliwości finansowe).

RRSO

Kiedy szuka się kredytu, na pewno warto zwrócić uwagę na to, jak przedstawia się oprocentowanie. Co za tym idzie, warto zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Jeśli chodzi o szczegóły, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyraża procentowy stosunek kosztu kredytu wobec przyznanych nam pieniędzy. Powiedzmy, że interesuje nas 10 000 zł. Jeżeli koszta kredytu wyniosą 1000 zł, RRSO będzie równe 10% (1000/10000 x 100%).

RRSO a oprocentowanie nominalne

Warto jeszcze porównać sobie RRSO i oprocentowanie nominalne. Być może nie wszyscy wiedzą, ale istnieje coś takiego, jak oprocentowanie nominalne. Można nawet powiedzieć, że banki z premedytacją wykorzystują ten fakt (reklamy).
Co do szczegółów, w przypadku RRSO uwzględnione są niemal wszystkie opłaty związane z udzieleniem kredytu. Częścią Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania jest choćby marża czy stawka referencyjna.
Co można powiedzieć na temat oprocentowanie nominalnego? Oprocentowanie Nominalne pokazuje stopę oprocentowania, wedle której nalicza się odsetki od kapitału. Oprocentowanie Nominalne podawane jest w skali roku.