Jaki wybrać kredyt na zakup samochodu?

Zakup samochodu wiąże się z dużym wydatkiem, na który rzadko możemy sobie pozwolić z niskiej pensji. Jednak z pomocą przychodzą kredyty, dzięki którym możemy kupić wymarzone auto.

Jaki kredyt na samochód?

Rodzaj kredytu jest zależny od ceny wybranego przez nas auta. Jeżeli planujemy zakup używanego samochodu, w cenie nie przekraczającej kilkunastu tysięcy złotych, to warto rozważyć pożyczkę. Taką ilość pieniędzy możemy pożyczyć w banku, ale również w instytucjach pozabankowych, np. przez internet. Plusem jest szybkość jej uzyskania. Niektóre instytucje obiecują pieniądze na koncie po 15 minutach od złożenia wniosku. Minusem tej opcji jest dość duże oprocentowanie oraz krótki okres spłaty zadłużenia. Z reguły wynosi kilkanaście miesięcy.

Jeśli cena naszego nowego nabytku sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych, to powinniśmy rozważyć kredyt gotówkowy. Jest on udzielany przez banki i można uzyskać większą kwotę. Zaletą kredytu jest mniejsze oprocentowanie, niż w przypadku pożyczek. Ratę możemy dobrać do swoich możliwości finansowych, a okres spłaty sięga do nawet dziesięciu lat. Jednak ten sposób wymaga załatwienia dużej ilości formalności.

Niektóre banki oferują kredyty celowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to pieniądze pożyczone na konkretny cel, np. samochód, komputer czy aparat. W tym kredycie oprocentowanie jest najniższe, ponieważ w razie niepłacenia, bank ma zabezpieczenie w postaci auta, które może sprzedać. Jednak w tym przypadku pieniądze, które pożyczamy, muszą być przeznaczone jedynie na wyznaczony cel.

Te metody są najczęściej wybierane przez osoby, które chcą kupić samochód. Jednak przed wybraniem banku, bądź instytucji, warto porównać oferty różnych firm. Pomocny będzie kalkulator kredytowy, który w prostu sposób porówna za nas wszystkie, dostępne na rynku oferty.

Dodaj komentarz